O mnieMieszkam we Wrocławiu. Jestem nauczycielem przyrody i biologii, a czasami nawet geografii:). Obecnie nie pracuję zawodowo - zajmuję się opieką nad moimi małymi Dziećmi. Czas oczekiwania na kolejnego członka rodziny (a także czas późniejszy) uzupełniłam o to, co lubię - pisanie o przyrodzie dla dzieci. Jest to tym łatwiejsze, że pomaga mi moja Córka - prawie siedmioletnia Hania oraz ponaddwuletni Jurek, którzy razem ze mną dzielnie wykonują wszystkie doświadczenia i zabawy.

Początkowo chciałam opisywać zagadnienia i dla przedszkolaków, i dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Z czasem jednak doszłam do wniosku, że te dwie grupy Młodych Badaczy Przyrody mają zgoła inne potrzeby. Dlatego na potrzeby uczniów i nauczycieli powstała Przyroda na 6. Znajdują się tam opisy eksperymentów i zadania, które są zgodne z podstawą programową przyrody dla polskiej szkoły podstawowej, a nawet wychodzą nieco poza nią. Mogą je  jednak także wykonywać przedszkolaki razem ze swoimi Rodzicami, niekoniecznie interesując się szczegółowym wyjaśnianiem wszystkich obserwowanych procesów.

Zachęcam wszystkich Szanownych Czytelników do wspólnej przyrodniczej zabawy z dziećmi, a także do komentowania i krytykowania :) Może ktoś podpowie mi kolejny ciekawy pomysł na eksperyment...?

Dla porządku zajrzyjcie najpierw do Zasad Eksperymentowania i Obserwacji dla Maluchów-Przyrodników

Udzieliłam nawet wywiadu:) Zajrzyjcie do Kreatywnego Oka