sobota, 4 czerwca 2016

Wycieczki jednodniowe we Wrocławiu i okolicach - kolejna odsłona

Jeśli ktoś do nas zaglądał wcześniej wie, że jest to u nas post-rzeka w odcinkach. Wierzę, że przydatny. No to voila - oto ciąg dalszy.

Wycieczka Polinką
Polinka jest kolejką wagonikową przerzuconą nad Odrą. Jazda trwa chwilkę, ale dostarcza ciekawych wrażeń. Po obu brzegach miłe miejsca na spacery. Od strony Politechniki - spokojna, zacieniona ulica, którą można dojść np. do muzeum na statku (weszliśmy na pokład, ale załoga się nie ujawniła, nie śmiałam buszować po nim z liczną dziatwą). Po przeciwległym brzegu - ul. Na Grobli, z zabytkowym mostem i 40-metrową wieżą ciśnień, spokojny kawał trasy na długi spacer, a jak ktoś się rozpędzi - dojdzie do stajni z konikami, a jeszcze dalej - do ulicy Ołbńskiej, skąd można wrócić do centrum komunikacją miejską.Las Mokrzański
Na obrzeżach miasta, ale dla nas niedaleko, a las jest PRAWDZIWY, tzn. z drzewami iglastymi, które przedkładam nad liściaste, ogólnie rzecz biorąc mieszany, nie zaśmiecony, pachnący, jak trzeba, ścieżek sporo, nadają się pod wózek dziecięcy. Można zaplanować trasy spaceru rozmaicie - na dłuższe lub krótsze warianty, popatrzeć na piękne krajobrazy, powdychać powietrze żywiczne, spotkać wiewiórkę, usłyszeć dzięcioła.


Oborniki Śląskie
Miejscowość ta, otoczona ze wszech stron lasami i sama pełna zieleni, jest osiągalna w pół godziny jazdy samochodem z Wrocławia. Droga z trudną nawierzchnią jest remontowana, więc istnieje szansa na krótszy i łatwiejszy dojazd. Spacerowanie po Obronikach to atrakcja głównie dla dorosłych spragnionych oglądania pięknej, poniemieckiej architektury willowej z początku XX w. My z dziećmi weszliśmy na lokalne wzniesienie, tzw. Grzybek, zwany też Górą Holtei`a, z którego roztacza sie piękny widok na okolicę. Widać Ślężę i Sky Tower we Wrocławiu, a przy dobrej widoczności może nawet kawałek Sudetów. Szczyt góry jest dobrym miejscem na piknik oraz węzłem szlaków rowerowych i pieszych, ciągnących się przez pobliski las mieszany, prawie nie zaśmiecony i o falistym ukształtowaniu terenu. Było nam wspaniale, czego i Wam tam życzymy!

Początek trasy na Górę Holtei`a wczesną wiosną

Ścieżka przyrodnicza w lesie.
Sobótka Górka
Jest to jedno z wielu bardzo ciekawych miejsc w okolicach masywu Ślęży. Mamy tu do zwiedzenia zamek, zwiedza sie z przewodnikiem, co kosztuje 2-4 zł od łebka, w restauracji zamkowej można sie posilić, zjeść lody a nawet nabyć lokalne piwo. Spod zamku można wybrać się w las, nawet do szczytu Ślęży (dobra mapa turystyczna wskazana). Las jest mieszany, sporo pięknych drzew iglastych, zabytkowe dęby, powietrze pięknie pachnie, spotkaliśmy żabę, padalca i ciekawe kamienie. Piknik się udał. Bardzo polecam!

Zamek w Sobótce Górce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz