poniedziałek, 13 grudnia 2010

Awokado

Kupiliśmy sobie awokado. Cel był podwójny: zjeść i wyhodować.

Dlaczego zjeść?
Wg rozmaitych źródeł internetowych awokado jest bardzo zdrowe - zawiera witaminy A, B1, B2, C, PP, K, H, kwas pantotenowy oraz wapń, potas i fosfor, sporo zdrowych tłuszczów tzw. nienasyconych. Zjedliśmy po rozgnieceniu widelcem i dodaniu soli oraz soku cytrynowego (sok zapobiega brunatnieniu miąższu). Zrezygnowaliśmy z czosnku, bo Hania nie lubi, ale za to posypaliśmy rzecz całą papryką czerwoną pokrojoną w kosteczkę. Pychota!Dlaczego wyhodować?
A dlaczego nie? To takie przyjemne i ciekawe patrzeć, jak rośnie nowa roślinka, a na zdjęciach wydaje się bardzo ładna (bardzo ładne drzewo, dodajmy). Tak niewiele potrzeba pestce - woda i 3 wykałaczki, które Hania skrupulatnie wydzieliła. Teraz czekamy. Czy pestki zechcą wykiełkować?


A następnym razem zrobię sobie odżywczą maseczkę na twarz. Z awokado oczywiście.

4 komentarze:

 1. Awokado można też hodować w mniej drastyczny sposób - wystarczy włożyć do doniczki z ziemią i bardzo dużo podlewać (to roślina bagienna) - wykiełkuje, choć trochę to potrwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, tylko, że my chcemy ja trochę podglądnąć: Z której strony ona ten kiełek wypuści i jak on będzie wyglądał. Na razie trzymamy się myśli, że "trochę to potrwa" i czekamy cierpliwie, bo pestki się nie spieszą. Pozdrawiamy A&H

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już próbowałem kilka razy hodować Awokado ale zawsze mi padało. Tym razem zebrałem potrzebne informacje oraz doświadczenie i próbuję ponownie wyhodować zdrowe drzewko. A jak dokładnie hodować Awokado jest tutaj: opis jak hodować Awokado

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie - wtedy nam nie wyrosło, a potem zaniechaliśmy sadzenia, choć nie konsumpcji. Może jeszcze kiedyś wrócimy do hodowli. Powodzenia!

   Usuń