środa, 21 marca 2012

Na wiosnę dobrze jest coś posiać...

Co prawda astronomiczna wiosna zaczęła się wczoraj, ale dziś zaczyna się w kalendarzu. Jeśli Szanowni Czytelnicy włożyli sobie do wazonu jakieś gałęzie jeszcze na przedwiośniu, to teraz mogą się cieszyć takim obrazkiem, jak w naszej kuchni:


Kupiłyśmy też owies wielkanocny (stworzono nowy gatunek owsa !!! To ci dopiero chwyt reklamowy, na który Hanka dała się nabrać, nalegając na zakup ze względu na pisanki namalowane na torebce:).


Przy okazji obserwowania kiełkowania i wzrostu zobaczymy co się dzieje, gdy owsowi zabierzemy światło (pojemnik przykryty papierowym kubkiem owiniętym folią aluminiową) i co będzie, gdy będziemy go hodować  w zamkniętym słoju (warunki szklarniowe, zakładam, że, przynajmniej okresowo, skład powietrza w słoju będzie inny niż na zewnątrz, np. będzie zawierało nieco więcej dwutlenku węgla, czyli, teoretycznie, powinien lepiej rosnąć mając do dyspozycji nadwyżkę tego składnika. Ale za to będzie mniej tlenu... i czy rzeczywiście tak będzie, skoro raz na jakiś czas i tak trzeba całość podlać, a więc otworzyć wieczko). Kusi mnie jeszcze, żeby pokazać dziecku, co będzie, gdy owies podlejemy detergentem...
Gdy coś już wyhodujemy - wkleję obrazki. (Tutaj post z wynikami hodowli)
A na razie sami spróbujcie!

8 komentarzy:

 1. mój owies niestety słabo wyrósł :( pojedyncze ziarna, jestem zawiedziona, chętnie zobacze wasz za jakis czas

  OdpowiedzUsuń
 2. Może dajcie mu jeszcze szansę? Nawet nie pomyślałam, że może słabo wyrosnąć. Ma wyrosnąć dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 3. My siejemy owies dla kotów - kupujemy tzw. kocią trawę z gotowym podłożem (nie jest to ziemia) i mamy zielono przez cały rok ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, to ciekawe. A jeśli to nie ziemia, to co to jest u licha?

  OdpowiedzUsuń
 5. mój spisany na straty, trzymam za wasz kciuki! chętnie przygarnę ten dla kotów :) gdzie takie coś można nabyć?

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede wszystkim dziękuję za udział w Festiwalu Wiosennych Inspiracji 2012. Przypominam tylko o wymogu umieszczenia informacji o festiwalu, albo w formie banerka, albo jako linku do samego Festiwalu Im więcej osób o nim się dowie tym więcej pomysłów uda się nam zgromadzić :-))

  A tak, w temacie Waszej wiosennej "zasiewajki" dziękuję za informacje. nie wiedziałam, że w sklepach można nabyć taki owies ;-) Spróbujemy i zobaczymy co nam wyjdzie. Może nawet skusimy się na Wasze doświadczenia ;-) Dziękujemy za inspirację ;-)

  Ewa i spółka

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, zagapiłam się, przepraszam, ale już się poprawiłam i banerek wklejony. Powodzenia w sianiu!
  Może się Buba szczegółowiej wypowie, ale podejrzewam, że jak owies dla kotów to w sklepie zoologicznym, prawda? Może to jeszcze jeden nowy gatunek: owies koci :)))

  OdpowiedzUsuń