piątek, 15 czerwca 2012

Konkurs Na Najdziwniejszą Truskawkę

W pełni sezonu truskawkowego ogłaszam Konkurs Na Najdziwniejszą Truskawkę. Mam nadzieję, że Truskawka - laureatka przebije w dziwności swej nasz egzemplarz:


Ten ciekawy okaz Hania dostała w prezencie od Pani sprzedającej na straganie jarzynowo-owocowym w pobliżu naszego bloku. Truskawa była też ogromna! Niestety jej smak zawiódł nas. "Kwaśna Woda" - tak można by nazwać tę odmianę, gdyby nam to było dane. W naszym konkursie nie smak jest wszelako decydujący, ale image!

Zanurkujcie wśród krzaczków, przeszukajcie ogródki i sfotografujcie to, co znajdziecie, a zdjęcia ciekawych owoców przyślijcie Drodzy Czytelnicy na adres: frajdaprzyrodnika@gmail.com do końca czerwca

Ogłoszenie wyników w pierwszych dniach lipca.

Nagroda: słoik Dżemu Truskawkowo-Rabarbarowego Babci Marty i Dziadka Leszka, który jest przesmaczny, wykonany ręcznie z pachnących owoców i ogonków liściowych z własnego ogrodu, bez oprysków, konserwantów i wypełniaczy. Smakuje niebiańsko! Mocno się zastanowimy, zanim go sobie odejmiemy od ust.

Jury: Hania, mama, tata, Jurek (członkostwo honorowe), Babcia i Dziadek.

Słój wyślemy w granicach Europy, a gdyby laur uzyskała Truskawa pozaeuropejska (szczególnego zagrożenia upatruję w amerykańskich...) - wyślemy do przedstawicielstwa w Europie :).

Czekamy niecierpliwie!

4 komentarze:

 1. Truskawka wymiata!:)
  A chciałam Ciebie poprosić o radę blogową:) Pamiętam, że kiedyś miałaś problem, że Twoje posty nie uaktualniały się -teraz moje tego nie robią! Mogłabyś się podzielić wiedzą, co z tym fantem zrobić?

  A poza tym zaprosiłam Cię do zabawy:
  http://dodziecizpasja.blogspot.com/2012/06/11-questions-tag.html
  i właśnie ten post się nie aktualizuje...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadziałała zmiana kanału RSS z pełnego na krótki. Mam nadzieję, że i tym razem pomoże. Już do Ciebie zaglądam.

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda ze u mnie tylko zwykłe truskawki :( ale Wasza wypasiona :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do blogowej zabawy, http://tominowo.blogspot.com/2012/06/blogowa-zabawa-11-questions-tag.html?spref=fb
  pozdrawiam
  Gosia

  OdpowiedzUsuń