środa, 19 marca 2014

Co wrzucić do wanny?

Nikogo nie trzeba przekonywać o dobrodziejstwach kąpieli. Sama w sobie jest ona miła i dzieci ją lubią, ale można hydroterapię urozmaicać na różne sposoby wrzucając Dziatwie do wanny rozmaite akcesoria. Bardzo polecam następujące, bo u nas się sprawdziły:


- suszone płatki róży, kwiatostany stokrotekrumianku (pięknie pachną i można to nazwać kąpielą relaksującą). Wada: pilnować odpływu, albo wyłowić je sitkami kuchennymi, bo mogą nam zatkać odpływ. Wyławianie jest wielka frajdą. Zapewne w sezonie wegetacyjnym przetestujemy świeże płatki.- zwierzątka (lub inne ulubione kształty) wycięte z kolorowych "gąbek" (właściwie to nie wiem, jak nazwać ten materiał, może ktoś mi podpowie?), bo przyklejają się ładnie do kafelków i ścian wanny. Inspiracja u Emila. U nas był konkurs: który/czyj zwierzak dłużej będzie się trzymał ściany (woda to wszakże świetny klej)

- wlać krochmal - jest dobry na dolegliwości skórne, ale też wrażenia kąpielowo-dotykowe są inne, niż w wodzie bez krochmalu. Po kąpieli bardzo dokładnie trzeba umyć wannę.- perełki nawadniające do kwiatów (kupiłam w biedronce za grosze, a ile było frajdy w obserwowaniu, jak rosną. Na pudełku napisano, że zrobione są z poliakrylanu sodu i w 100% nie  toksyczne oraz biodegradowalne, a przy tym chińskie. Wierzę, że to się nie kłóci;)- mamę z dwójką dzieci i kostką śliskiego mydła

Zauważyłam również, że ciemna łazienka (bez okna) ma dla dzieci swoisty urok. Zabawiały się już świecąc latarką włożoną do tarki (wzorki na ścianach, że hej!), wszelkimi możliwymi zabawkami świecąco-grajacymi oraz świeczką (gdy brakło prądu). Dlatego myślę o wrzuceniu do wanny fluorescencyjnych przedmiotów (chyba wśród akcesoriów dla wędkarzy coś się znajdzie). A ostatnio dojrzałam w sklepie Tschibo świecące kamyki ogrodowe.4 komentarze:

 1. Jeszcze coś innego niż krochmal miny dzieci bezcenne :D http://empis.pl/empis2/zmysl-dotyku/756-zel-sensoryczny-zapachowy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. W ciemnej łazience przy pomocy latarki świetnie się ogląda "foliową meduzę" w butelce
  (jest gdzieś tu:
  http://bajdocja.blogspot.com/2013/07/tecza-5-niebieski.html)

  :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo - serdecznie dziękuję za natchnienie - dopiszę do listy "rzeczy do wrzucenia do wanny"

  OdpowiedzUsuń
 4. Za tymi perełkami muszę się rozejrzeć :) dzięki

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń