środa, 18 lutego 2015

Nawilżacz powietrza

Ależ to jest przydatne urządzenie! Nie tylko dlatego, że lepiej się dzięki niemu oddycha w sezonie grzewczym w bloku. Teraz jesteśmy do niego przyzwyczajeni, ale urok nowości sprawił, że spróbowaliśmy różnych zabaw z parą*** wydobywającą się z nawilżacza.

Dmuchanie - włączyć wydobywanie się pary na maksimum i dmuchamy tak mocno, aby rozdmuchać całą parę tuż po tym, jak wydobędzie się z otworka.

 


Umieszczanie w parze przedmiotów z różnych materiałów i sprawdzanie, jak się zmieniają. Wkładaliśmy w nią: papierowego motyla wykonanego w technice origami (klapnął całkiem), szmatkę, woreczek foliowy, rękę, lusterko (tu była wstawka moja o skraplaniu i krążeniu wody w przyrodzie, bardzo ogólnie, jak to na początku)

Świecenie laserowym wskaźnikiem w parę - widać strumień laserowego, czerwonego światła, co w "normalnym" powietrzu nie jest osiągalne.

"Robienie nastroju" - nasz nawilżacz ma niebieską lampkę. Należy zgasić światło i cieszyć się psychodelicznym urokiem błękitnej poświaty puszczając sobie do niej nastrojową muzyczkę z youtuba. A gdy woda się kończy lampka zaczyna świecić na czerwono. No rewelacja!

Można też wleźć na biurko, na którym stoi nawilżacz i zrobić sobie kąpiel parową/inhalację, tak jak to uczynił Jureczek:)


 Podgrzewacz umieszczony w bezpośredniej bliskości wydobywającej się pary - nie gaśnie!


 
*** Właściwie to, co wydobywa się z nawilżacza to nie jest stricte para wodna, która jest w zasadzie niewidzialna. To są po prostu bardzo małe kropelki wody.  

5 komentarzy:

 1. Świetna rzecz! Muszę to kupić, mam zbyt suche powietrze w mieszkaniu. Możesz podesłać link do zakupu?
  http://www.airnaturel.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedni nawilżacz powietrza https://duka.com/pl/agd/nawilzacze-powietrza daje nam niebywały komfort swobodnego oddychania w każdym pomieszczeniu tam gdzie on jest. Takie urządzenie jest niezbędne wręcz wszędzie tam, gdzie sa małe dzieci. Przecież ich małe noski nie potrafią jeszcze dobrze się nawilżać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli mamy małe dzieci to faktycznie dla nich zbyt suche powietrze może być po prostu nieprzyjemne. Ja mam jeszcze neutralizator zapachu https://neutralizatoryzapachu.pl/ aby zachować w moim domu ładny i zarazem neutralny zapach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dobre doświadczenia z neutralizacją zapachów za pomocą sody oczyszczonej. Sprawdza się też sprzątanie i wietrzenie:)

  OdpowiedzUsuń