środa, 15 kwietnia 2015

Owsiki i spółka

Ledwo wydaliśmy 120 zł, żeby upewnić się, że nie mamy pasożytów, a już w przedszkolu powieszono informację, że stwierdzono w nim owsicę. No i co teraz?

Na razie nic, ale postanowiłam zadziałać profilaktycznie. Zapisuję tu dla siebie i potomnych, a także dla tych, którym się to przyda, przepis na kurację antyrobaczą*. Częściowo jest on wzorowany na książce "Zielnik Klasztorny Ojców Bonifratrów dla dzieci" (Agencja Wydawnicza COMES, Warszawa, 1992), a trochę na wskazówkach fachowca z laboratorium analitycznego, które specjalizuje się w wykrywaniu pasożytów wewnętrznych człowieka.

Instrukcje dotyczą dziecka 4-letniego, ale stosujemy je też u starszych, młodszych i dorosłych. Stosowanie u dziecka poniżej 2 lat najlepiej skonsultować z lekarzem.

Należy przygotować miksturę czosnkowo-cytrynową w proporcjach:
- 8 ząbków czosnku - rozgnieść na miazgę, albo zetrzeć na drobnej tarce
- 1 szklanka letniej, przegotowanej wody
- sok z 1- 2 cytryn
Wymieszać, odcedzić na sitku, wlać do słoika, przechowywać w lodówce.


Dawać dziecku przez 10 dni 2 razy dziennie, rano i wieczorem po 1 łyżeczce tej mieszaniny. Nie wolno podawać jej na czczo. Przez pierwsze 2 dni podawać tylko po pół łyżeczki. Jeśli dziecko mieszaniny nie lubi można dolać do niej sok.
W trakcie kuracji trzykrotnie podajemy też sok z kapusty kiszonej na zmianę z czarnymi jagodami (również trzykrotnie).

W praktyce wygląda to tak, że sok kapuściany dajemy jednego dnia, po 2 dniach - jagody, potem znowu odstęp 2-3 dni i podajemy sok z kapusty kiszonej, potem znowu kilka dni przerwy - jagody itd.

Proporcje: minimum 50 ml soku z kiszonej kapusty (można wymieszać z 200 ml zupy, jeśli dziecko nie lubi)
minimum 1 duża łyżka czarnych jagód (dla małego dziecka - roztartych, żeby mieć pewność, że produkt dotrze w głąb ciała odpowiednio rozdrobniony)

W czasie kuracji pasożyty mogą chcieć opuszczać organizm. Należy dokładnie obserwować pościel i piżamkę i przyglądać się, czy coś nocą z ciała nie wylazło. Brrrr!
Dziecko trzeba o tej ewentualności uprzedzić.
Mieszanka ta zadziała np. na owsiki czy glisty ludzkie.

W czasie kuracji nie można przyjmować antybiotyków, środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, sterydów.

Podaję tę mieszankę wszystkim członkom rodziny.

Można tę kurację urozmaicić dodatkowo konsumpcją  świeżych (!) pestek dyni, które również mają właściwości przeciwrobacze.

*Książka Bonifratrów podaje, że jeśli chcemy pozbyć się stwierdzonych w organizmie pasożytów powinniśmy zastosować większe dawki mikstury czosnkowo-cytrynowej: 1-3 łyżeczek codziennie na godzinę przed posiłkiem (z wyjątkiem posiłku porannego, bo nie można przyjmować mieszanki zupełnie na czczo), wszelako i tu byłabym zwolennikiem konsultacji lekarskich, bonifraterskich lub innych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza