środa, 15 kwietnia 2015

Owsiki i spółka

Ledwo wydaliśmy 120 zł, żeby upewnić się, że nie mamy pasożytów, a już w przedszkolu powieszono informację, że stwierdzono w nim owsicę. No i co teraz?

Na razie nic, ale postanowiłam zadziałać profilaktycznie. Zapisuję tu dla siebie i potomnych, a także dla tych, którym się to przyda, przepis na kurację antyrobaczą. Częściowo jest on wzorowany na książce "Zielnik Klasztorny Ojców Bonifratrów dla dzieci" (Agencja Wydawnicza COMES, Warszawa, 1992), a trochę na wskazówkach fachowca z laboratorium analitycznego, które specjalizuje się w wykrywaniu pasożytów wewnętrznych człowieka.

Instrukcje dotyczą dziecka 4-letniego, ale stosujemy je też u starszych.

Należy przygotować miksturę czosnkowo-cytrynową w proporcjach:
- 8 ząbków czosnku - rozgnieść na miazgę, albo zetrzeć na drobnej tarce
- 1 szklanka letniej, przegotowanej wody
- sok z 1 dużej cytryny
Wymieszać, odcedzić na sitku, wlać do słoika, przechowywać w lodówce.


Dawać dziecku przez 10 dni 2 razy dziennie, rano i wieczorem po 1 łyżeczce tej mieszaniny. Nie wolno podawać jej na czczo. Przez pierwsze 2 dni podawać tylko po pół łyżeczki. Jeśli dziecko mieszaniny nie lubi można dolać do niej sok.
Codziennie podajemy też sok z kapusty kiszonej w ilości 3 łyżek soku na dzień (maluchowi - mniej, zacząć od 3 łyżeczek). Jeśli dziecko soku kapuścianego nie lubi - wlać go 3 łyżki do zupy w czasie obiadu.
W ciągu 10 dni tej kuracji dziecko powinno zjeść 3 słoiczki niemowlęce czarnych jagód z jabłkami. (wtedy nie podajemy soku z kapusty)

Kuracja ta wzmacnia również odporność.

W czasie kuracji pasożyty mogą chcieć opuszczać organizm. Należy dokładnie obserwować pościel i piżamkę i przyglądać się, czy coś nocą z ciała nie wylazło. Brrrr!
Dziecko trzeba o tej ewentualności uprzedzić i wyjaśnić co to jest pasożyt. Mieszanka ta zadziała np. na owsiki czy glisty ludzkie.

W czasie kuracji nie można przyjmować antybiotyków.

Właściwie dałabym tę mieszaninę wszystkim członkom rodziny z wyjątkiem Jacka, który jeszcze nie ma 2 lat. Jak je skończy, a przyjdzie jesień - dostanie ją również.

Można tę kurację urozmaicić dodatkowo konsumpcją pestek dyni, które również mają właściwości przeciwrobacze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz