wtorek, 1 maja 2018

Indiańska tarcza z surowców wtórnych

Czy chłopcy w dzisiejszych czasach jeszcze bawią się w Indian? Nasi chłopcy bawią się w przedszkolu w Lego Ninja Go. Znak czasów. Ale trafiły nam się indiańskie książki dla dzieci i lektura szkolna w postaci "Winnetou" więc temat indiański się wynurzył. Zrobiliśmy tarczę, którą powinien mieć każdy wojownik.
Potrzebne materiały:

- kartonowe kółko (podkładka pod ciasto z cukierni)
- tekturka z okładki bloku rysunkowego
- stary, biały, bawełniany T-shirt
- farby plakatowe
- kalka i obrazek, który chcemy skopiować na tarczy
- taśma klejąca
- pióra, skrawki nici

Na tekturowe kółko należy naciągnąć tkaninę z podkoszulka mocując ją od spodu taśmą klejącą.
Trzymadełko z tekturki wzmocnione i mocowane  też taśmą, tylko taką solidniejszą.

Wierzch tarczy dziecko samo pomalowało plakatówką. Żeby 7-latek mógł uzyskać udatny obrazek głowy jeleniej - posłużył się kalką. Do pomalowanej i wysuszonej całości przyszyłam nitki z muliny w kontrastowej barwie, przyszyliśmy do tkaniny również  pióra gołębie znalezione na podwórku.Jest to zabawka z surowców wtórnych - wspólna praca mamy i syna. Wpisuje się zatem w wyzwanie Klubu Twórczych Mam:

http://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2018/04/zrobione-z-mama-eko-recykling.html?m=1


Gdy montujemy z Młodymi rękodzieło staram się używać naturalnych surowców (Indianie używali TYLKO takich), ale pokusa użycia taśmy klejącej była tak wielka, że jej nie zmogłam - można by przecież tkaninę z tekturą zeszyć. Przez ten mój brak wytrwałości zabawka nie jest łatwa w recyklingu, ale pocieszam się, że przed wyrzuceniem dopilnuję rozdzielenia materiałów.


6 komentarzy:

 1. Zabawka pomysłowa - u nas takie samodzielnie zrobione nie są tak szybko wyrzucane, a jak się znudzi to zawsze można ją jeszcze przerobić;) Nawet moje panienki bawią się razem z bratem w Indian lub innych groźnych wojowników. Broń i tarcze potrafią zrobić ze wszystkiego, co znajdą pod ręką - czasem myślę, że to instynkt tak działa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, dobrze, niech działa - jak widzę przy szosie znaki drogowe dla czołgów i pojazdów opancerzonych (np w woj. śląskim)to myślę, że tłumić nic nie trzeba.

   Usuń
 2. Świetna tarcza ☺ dzięki za udział W zabawie w KTM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całą przyjemność po mojej stronie:) A kto wygrał?

   Usuń
 3. super bardzo dziękujemy za udział w zabawie, wyniki zostaną opublikowane na blogu, więc zachęcamy do odwiedzania go, aktualnie trwa nowe wyzwanie dla dzieci Wiatr.

  OdpowiedzUsuń