sobota, 3 stycznia 2015

Korona Wrocławia


Ciekawostka dla Wrocławian i wszystkich, którzy odwiedzą w Nowym Roku nasze piękne miasto:


Korona Wrocławia to 5 wież, na które trzeba wejść/wjechać, żeby zdobyć ODZNAKĘ zapewne wygladającą podobie do powyższego projektu. Bardzo podoba mi się ten pomysł i mam zamiar odznakę zdobyć, Hania też mówi, że chce, a Jurek chce zwykle tego, czego chce Hania.
Bliższe szczegóły pod linkiem: Zdobądź Koronę Wrocławia

Wieże do zdobycia:
 1. Sky Tower (wys. 212 m, ul. Powstańców Śląskich) - niestety do wjazdu na nią jest tak dużo chętnych, ze należy się nastawić na długie oczekiwanie (groźba upłynnienia sporej ilości gotówki w pobliskiej galerii sklepowej), albo wybrać się w terminie nietypowym, jeśli ktoś może sobie na to pozwolić (np. w powszedni dzień z rana)
 2. wieża archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela (wys. 97 m, pl. Katedralny) - wjeżdża sie windą, ale pierwszy odcinek (po kamiennych, kręconych schodkach, w półmroku) jest dla Małych emocjonujący. W weekendy zatłoczona okropnie przez turystów, w sezonie zimowym zamknięta)
 3. wieża kościoła pw. św. Elżbiety (wys. 91 m, ul. św. Elżbiety) - tu trzeba się wdrapać samodzielnie i jest to wyczyn dla Dzieci naprawdę duży, bo to naprawdę wysoko
 4. wieża kościoła pw. Marii Magdaleny tzw. „Mostek Pokutnic” (wys.45 m, ul. Szewska) - koniecznie trzeba się przy tym zapoznać z legendą wyjaśniającą nazwę (funkcjonuje też nazwa: "Mostek Czarownic")
 5. wieża Matematyczna na Uniwersytecie Wrocławskim (wys. 42 m, pl. Uniwersytecki) - najbardziej lajtowa, a przy tym gospodarze zapraszają do zwiedzania i innych pomieszczeń Uniwersytetu, z których najpiękniejsza jest chyba Aula Leopoldina. Warto je zobaczyć, jeśli macie czas i nastrój, choć to raczej nietypowe obiekty zainteresowań małych dzieci.
Minusem jest tu fakt, że  najpierw trzeba odebrać Kartę Zdobywcy Korony Wrocławia, a można to uczynić w siedzibie TMW, ale tylko w godzinach od 10.00 do 15.00 w dni powszednie, czyli wtedy, gdy  ludzie przeważnie pracują. To taki trochę brak wyobraźni ze strony organizatorów.
No i nie porywałabym się na wejście na wszystkie wieże w jednym dniu, choć np. wieże nr. 3,4 i 5 leżą dość blisko siebie nawzajem.

 Serdeczne Życzenia Noworoczne dla Wszystkich tu zaglądających - powodzenia w zdobywaniu wszelkich wież i szczytów - małych i dużych!!!

1 komentarz:

 1. Dzięki za cynk! :)
  podam dalej i myślę, że spróbujemy (najpierw jakoś zdobyć tę Kartę! faktycznie może być najtrudniej :P)
  I dla Was najlepsze życzenia noworoczne!!

  OdpowiedzUsuń