wtorek, 27 października 2015

Drugie życie naszej pralki

Pralka służyła nam dzielnie przez 11 lat. Ostatnimi czasy prała codziennie (trójka Dziatwy potrafi ją wypełnić!). Poległa i kupiliśmy nową. Co zrobić ze starą? Oddać do elektrośmieci, owszem. Ale my ją rozczłonkowaliśmy sami. Dzieci nolens volens brały w tym udział.

Najpierw trzeba było pralkę rozebrać na czynniki pierwsze, zajrzeć do środka i rozebrać. Cóż to za ciekawa zabawa, a i pobrudzić się można!Części metalowe pralki oddaliśmy na złom, a kwoty ze złomu są u nas tradycyjnie przeznaczane na zabawki.

Plastiki wrzuciliśmy do pojemnika na śmieci-tworzywa sztuczne.

Z bębna do pralki Tatuś wykonał klosz do lampy i lampa industrialna wisi juz w altance w ogrodzie Dziadków. Wielu wystawia takie dzieła na sprzedaż, ale my się jakoś nie zebraliśmy. Za natchnienie do wykonania lampy dziękujemy Autorce bloga Ekomania, która podsunęła nam wiele pomysłów na to, co z bębnem pralkowym można zrobić.Bardzo przydatne okazały się pralkowe drzwiczki.
Dzięki nim mamy sporą szklaną misę na owoce, która bardzo nam się przydaje.Zaś plastikowa ramka z drzwiczek posłużyła jako podstawa do wykonania wieńca (iglaki, bukszpan, hortensja, miechunki) - w sam raz na Wszystkich Świętych.
Z pralki mamy też piękny miedziany drucik o wielu zastosowaniach w gospodarstwie domowym:)


12 komentarzy:

 1. GENIALNE!!! Zwłaszcza abażur! Wręcz nie mogę się doczekać, kiedy padnie moja pralka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam Twoje komentarze:)))))

   Usuń
  2. Ale to prawda, bo nasza pralka ma już wytłuczone łożyska. Mężczyzna też pod wrażeniem, choć on robił z bębna od pralki grilla :D

   Usuń
 2. Świetne :) wszystko rewelacyjne a wieniec wyszedł piękny!

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie! A my dwa miesiące temu wyrzuciliśmy pralkę - i teraz mi żal bo taka misa na owoce to by mi się przydała...
  No i lampa też wygląda świetnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może rozwalicie jakąś inną dużą zabawkę, np. odkurzacz i wykorzystacie ją twórczo:)

   Usuń
 4. Jestem w szoku ile można zrobić z takiej pralki ;-o
  Miska by mi się najbardziej przydała ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam osoby, które potrafią w taki sposób dać drugie życie takim sprzętom. Ja właśnie w planach mam zakup nowej pralki, ale starą od razu oddam w odpowiednie miejsce, bo niestety nie mam czasu ani pomysłu, co można z nią zrobić. Mam nadzieję, że strona https://www.oleole.pl/pralki.bhtml ułatwi mi znalezienie tej nowej, idealnej pralki.

  OdpowiedzUsuń